Prosty przepis na lasagne

Kuchnia włoska słynie nie tylko ze spaghetti. Równie popularną potrawą jest lasagne. Jej największą zaletą jest to, że można ją przyrządzić w warunkach domowych. Podstawowym składnikiem lasagne są specjalne płaty makaronowe. Można je nabyć w niemal każdym sklepie spożywczym.

Lasagne jest bardzo pożywnym i smacznym daniem. Jednokrotne przyrządzenie tej potrawy wystarczy, żeby zechcieć ją ponownie skosztować. Jakie jeszcze składniki są niezbędne do przygotowania lasagne? Składniki są bardzo podobne, co w przypadku przyrządzania spaghetti. Jednym z najważniejszych składników jest mięso mielone. Może to być zarówno mięso drobiowe, wołowe, jak i wieprzowe.

Do przygotowania lasagne niezbędne będą również pomidory. Dzięki nim można przygotować specjalny sos, który przypomina sos boloński. Ponadto trzeba pamiętać o cebuli, czosnku oraz innych przyprawach, takich jak sól czy pieprz. Nie można zapomnieć także o sosie beszamelowym, który jest nieodłączną częścią dania. Do jego przyrządzenia potrzebujemy mleko, masło oraz niewielką ilość mąki pszennej.

Kolejnym istotnym składnikiem jest żółty ser. Lasagne przyrządzamy w naczyniu żaroodpornym. Naprzemiennie nakładamy plastry makaronu oraz mięso mielone z pomidorami. Całość polewamy sosem beszamelowym oraz posypujemy startym, żółtym serem. Lasagne może stanowić danie obiadowe.

Przyrządzenie tej potrawy nie jest pracochłonne, dzięki czemu posiada ona wielu zwolenników. Lasagne równie dobrze smakuje na ciepło, jak i na zimno.

www.preparaty.com.pl