Obiad na słodko

Tradycyjny obiad niekoniecznie musi składać się z ziemniaków, mięsa i surówki. Równie smaczny obiad można przyrządzić w wersji „na słodko”. Możliwości jest wiele, bowiem istnieje ogromna złożoność przepisów. Każda gospodyni domowa może samodzielnie modyfikować pewne przepisy oraz dodawać nowe składniki. W jaki sposób można przyrządzić obiad na słodko? Najwięcej możliwości istnieje latem, głównie ze względu na dostępność owoców. Ryż z truskawkami może być smakowitym i pożywnym daniem. Równie ciekawie zapowiada się makaron z owocami.

W tym przypadku można dodać dowolne, ulubione owoce. Dzieci bardzo lubią różne wersje placuszków. Do ich wykonania potrzebujemy podstawowych składników, takich jak mąka, jajka czy mleko. Konieczne będzie także posiadanie oleju do smażenia. Przepis ten można w dowolny sposób modyfikować. Wystarczy dodać nieco twarogu i rodzynek, by otrzymać zupełnie nowy smak. Smaczną wersję placuszków otrzymamy po dodaniu cynamonu oraz np.

brzoskwini, winogrona lub moreli. Do placuszków można dodawać także same owoce, takie jak truskawki, kiwi, pomarańcze. Owoce te mogą być zanurzone w cieście lub też możemy nimi posypać usmażone już placuszki. W okresie jesiennym najlepszym owocem do tego dania będą jabłka. Do posypania placuszków najlepiej nadaje się cukier puder. Placuszki są daniem powszechnie lubianym, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Można je spożywać zarówno w porze śniadaniowej, jak i obiadowej.

Niektórzy zajadają się placuszkami na podwieczorek.