Kuchnia turecka

Kuchnia turecka jest obecnie bardzo popularna, również w Polsce. Jest ona ściśle związana historycznie z dawnym Imperium Osmańskim. Jeszcze do XX wieku, Anatolia, stanowiąca dziś znaczną część Turcji, wchodziła bowiem w jego skład.

Doświadczony architekt Bydgoszcz wie, jakie materiały dobrać do typu budynku. Komorniki mieszkania w szeregowcu rynek pierwotny Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach

Obecnie, niektóre elementy kuchni tureckiej widoczne są w Europie i na Bliskim Wschodzie, co wiąże się niewątpliwie z dawną ekspansją Osmanów. Działa to również w drugą stronę. W kuchni tureckiej zauważalne są bowiem wpływy Greków i orientu.

Jej charakter opiera się głównie na prostocie i dobrych jakościowo składnikach. Najczęściej wykorzystywanym mięsem jest jagnięcina i baranina, do których podaje się dużo warzyw. Jeśli chodzi o przyprawy, to zdecydowanie najpopularniejsze są: papryka, chilli, pietruszka, mięta i cynamon.

Herbatę podaje się tu w niewielkich szklankach, w kształcie tulipana, słodką i gorącą. Kawę serwuje się na słodko, półsłodko lub bez cukru. Warte uwagi są również słodycze.

Bardzo popularna jest chałwa, którą dziś spotkać możemy w wielu europejskich sklepach.

pisanie-prac.waw.pl