Gdy znudzą ci się ziemniaki…

Ziemniaki, jako popularny dodatek do obiadów, bardzo często lądują na polskich stołach. Wbrew obiegowej opinii, wcale nie są najgorszym wyborem spożywczym – zawierają całe mnóstwo witaminy C oraz rozmaitych mikroelementów. Nie oznacza to jednak, że powinieneś jeść ziemniaki codziennie.

Warto w miarę możliwości urozmaicać swoją dietę. Najlepszą alternatywą dla ziemniaków mogą okazać się różnorodne kasze oraz ryże. Zarówno te pierwsze, jak i drugie, stanowią bogate źródła błonnika pokarmowego.

Dzięki temu świetnie radzą sobie z bardzo ważnym zadaniem: obniżają poziom złego cholesterolu we krwi. Co więcej, są bogatym źródłem witamin. Pomagają także regulować przemianę materii.

Dodatkowym atutem kasz i ryżów jest ich ogromny wybór, jaki możemy znaleźć na rynku. Dzięki temu możemy zgodnie z zaleceniami dietetyków wprowadzać je do swojej codziennej diety, a jednocześnie nie znudzić się ich smakiem. Jeśli jednak chcesz, by ten dodatek spełniał swoją rolę, uważaj na to, z czym go łączysz.

Postaraj się raczej unikać tłustych sosów – pozostaną one niekorzystne dla twojego zdrowia niezależnie od tego, z czym je połączysz. W miarę możliwości spożywaj kaszę z warzywami czy rybą, a nie z dodatkiem ciężkostrawnych mięs.

www.jednosc-boronow.pl