Dania z drobiu

Drób zalicza się do jednych z najsmaczniejszych mięs. Ponadto bardzo łatwo można je przyrządzić. Drób jest zachwalany przez lekarzy i dietetyków, ponieważ nie zawiera dużych ilości cholesterolu. Dodatkową jego zaletą jest to, że z drobiu można przyrządzić wiele, ciekawych smakowo dań.

W najprostszej postaci pierś z kurczaka można obtoczyć w żółtku i bułce tartej, aby uzyskać pyszną porcję mięsa. Przepis ten można jednak zmodyfikować. Zamiast w bułce tartej, mięso można obtoczyć w płatkach kukurydzianych. Wówczas uzyskamy chrupiące i inne smakowo mięso.

Kurczaka można podawać z różnymi sosami, ponieważ mięso to dobrze komponuje się z niemal każdym. W bardzo prosty sposób można przyrządzić sos na bazie jogurtu naturalnego. Wystarczy wówczas odpowiednio przyprawić mięso, np. za pomocą curry czy imbiru.

Następnie mięso podsmażamy i na sam koniec wlewamy jogurt. Bardzo korzystne połączenie stanowi drób i warzywa. Może to stanowić samodzielne danie obiadowe. Wybrane warzywa, jak np.

marchewkę gotujemy we wrzącej wodzie do czasu jej zmięknięcia. W tym samym czasie smażymy porcję mięsa. Pod koniec ugotowaną marchew wrzucamy na patelnię i smażymy jeszcze przez kilka minut. Pamiętajmy także o dodatku przypraw, zwłaszcza słodkiej papryki, która idealnie komponuje się z tym daniem.

Zamiast kurczaka można zdecydować się na indyka, którego mięso uważane jest za jedno z najzdrowszych. Indycze mięso cechuje się delikatnym smakiem. Można je przyrządzić w podobny sposób, co kurczaka.