Czy należy całkowicie rezygnować z tłuszczu?

Wiele osób, które rozpoczynają walkę o zdrowy organizm lub szczupłą sylwetkę, przykłada baczną uwagę do tego, co znajduje się na ich talerzach. Zmiana w sposobie odżywiania często ma dotyczyć ograniczenia tłuszczów, które błędnie uznajemy za główny powód powstawania tkanki tłuszczowej w naszym organizmie.

Alfa-panel Mamy luksusowe nieruchomości w Poznaniu na sprzedaż to ekskluzywne apartamenty na Sołaczu

Czy można całkowicie wykluczyć tłuszcze ze swojej diety? Oczywiście, nie można. Co więcej, byłoby to całkowicie niewskazane! Tłuszcz stanowi bardzo ważny element jadłospisu każdego człowieka.

To właśnie on ułatwia przyswajania wielu witamin oraz minerałów. Patrząc na ten składnik odżywczy nieco przychylniej, należy jednak pamiętać, że tłuszcz tłuszczowi jest nierówny.

Jak ognia powinno się wystrzegać tak zwanych tłuszczy trans, które odkładają się w naszym organizmie i niosą ze sobą wyłącznie negatywne skutki dla naszego zdrowia. Warto nauczyć się, jak wybierać zdrowe tłuszcze.

Jednym z nich jest oliwa z oliwek, która świetnie sprawdza się jako dodatek do lekkich sałatek. Jeśli twoja dieta nie jest zbyt restrykcyjna i nie rezygnujesz całkowicie ze smażenia potraw, dla zdrowia możesz bez problemu zamienić olej rzepakowy właśnie na oliwę z oliwek.

www.wordsinvaders.pl