Znamy płeć czas na wyprawkę i pokój

Niezwykle emocjonującym momentem w okresie ciąży jest z pewnością wizyta u ginekologa w okolicach piątego miesiąca. To właśnie wtedy najprawdopodobniej można poznać płeć dziecka, w zależności od ułożenia płodu, jakości sprzętu, a także indywidualnych czynników. Niemniej jednak oznajmienie lekarza wskazujące na płeć dziecka, momentalnie wywołuje nieopisane emocje.

Praktycznie nie ma znaczenia, czy będzie to dziewczynka, czy chłopiec, bo najważniejsze jest zdrowie noworodka. W przypadku przygotowywania pokoju dla malucha ma to jednak ogromny wpływ. Bowiem dobór kolorów, dodatków, a także ubranek stanowi w tym wypadku diametralną różnicę.

Właśnie na tym etapie zaczyna się sukcesywne organizowanie niezbędnych rzeczy, tak aby przed porodem wszystko było dopięte na ostatni guzik. Choć wszystko dzisiaj można kupić od ręki, to jednak nie warto zostawiać nic na ostatnią chwilę. Wystarczy, że czas oczekiwania na zamówione meble się przedłuży, albo po prostu dziecko postanowi wcześniej wyjść na świat i będzie problem.