Zamykanie rozszerzonych naczyń

Kosmetyka estetyczna stanowi ratunek dla osób borykających się z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi w obrębie twarzy oraz nóg. Te czerwone potocznie nazywane pajączki są zmorą niejednej z pań, ale również i mężczyzn. Większe zmiany trudno ukryć pod makijażem, a ich tendencja do zlewania sprawia, że pojawia się rumień, który wygląda bardzo niekorzystnie.

Istnieją również osoby, które na skutek zmian temperatur, po wejściu do domu, czy w kontakcie z ciepłą parą obserwują zaczerwienie policzków, które po chwili znika. Jednak takie zmiany świadczą zaburzeniach w obrębie powierzchniowych naczyń, z którymi może poradzić sobie kosmetolog. Dostępna metoda, wykorzystywana również w opisanej wcześniej depilacji laserowej, IPL ma także zastosowanie w zamykaniu naczyń krwionośnych, z tym, że odbywa się przy innej długości fal, odpowiedniej dla położenia naczyń w skórze.

Bardzo skuteczna metoda przynosząca szybsze efekty, już po pierwszym zabiegu obserwuje się zanikanie rumienia. W kosmetyce stosuje się także do zamykania naczyń elektrokoagulacje, czyli bez inwazyjne zamykanie za pomocą impulsów elektrycznych dochodzi do zasklepiania się naczyń krwionośnych. Na powierzchni skóry pojawia się strupek, który w zależności od tego, jak długo trwa proces gojenia, odpada, a po naczynku nie ma śladu, najczęściej trwa to parę dni.

Jednak strupek jest tak mały, że nie stanowi żadnego problemu. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, a w przypadku większych zmian należy wykonywać zabiegi, aż zamknie się wszystkie naczynia.