Więcej wiosen, więcej botoksu

Pacjenci, którzy pojawiają się w gabinetach medycyny estetycznej różnią się nie tylko wskazaniami do podania botoksu i wyglądem, ale również wiekiem. Pojawia się zatem pytanie, jaka ilość botuliny jest potrzebna dla osób w danym wieku.

Odpowiedź chyba nie będzie wielkim zaskoczeniem dla nikogo. Osobom starszym, o osłabionej i mniej witalnej skórze należy podawać większe dawki specyfiku, aby efekty były zadowalające.

Wiotka skóra i słabe mięśnie potrzebują silniejszego bodźca, a rolą lekarza wykonującego zabieg jest trafnie ocenić potrzeby w tym zakresie. Dobrze też, gdy przychodząc do gabinetu mamy pewną podstawową wiedzę o tym, czego oczekiwać od specjalisty.

Poinformowani ludzie są zwykle traktowani z większym szacunkiem, ponieważ lekarze doceniają ich zainteresowanie własnym zdrowiem. Rzecz jasna istotną rolę w relacjach na linii pacjent-lekarz odgrywa zaufanie.

Odrobina kontroli jednakże nie zaszkodzi. Płacąc za zabieg mamy przecież pełne prawo do upewnienia się, że jesteśmy w dobrych rękach.