Słów kilka o masażu czekoladą

Dla jednych jest jedynym uzależnieniem, dla innych wsparciem w trudach jesiennej chandry. Bywa słodka, gorzka, biała i z dodatkami, jednak zawsze pomaga i sprawia przyjemność… Czekolada! Na co dzień rozpieszcza nasze podniebienie, jednak coraz częściej stosowana jest także, aby rozpieścić ciało. Salony SPA chętnie wprowadzają do swojej oferty zabiegi, podczas których wykorzystuje się czekoladę.

Jednak największą popularnością, a co za tym idzie liczbą zwolenników cieszy się niezmiennie masaż czekoladą, czyli zabieg, który potrafi zregenerować ciało oraz rozbudzić zmysły. Zanim ciało spotka się z czekoladą, masażysta przygotowuje je, wykonując dokładny peeling. Następnie rozgrzana czekolada zostaje rozprowadzona po ciele, które dalej owija się specjalną folią, aby przyspieszyć wchłanianie odżywczych substancji zawartych w czekoladzie.

Cały zabieg zwieńczony jest starannym i długim masażem. Masaż czekoladą to świetna droga pobudzenia ukrwienia, nawilżenia skóry oraz rozkołysania zmysłów. Zbawienne działanie czekolady nigdy wcześniej nie było dostępne w wersji, w której nie musimy troszczyć się o kalorie, warto więc pozwolić sobie na tę słodką przyjemność.