Rynek pierwotny czy rynek wtórny?

O tym czy chcemy kupić mieszkanie z rynku pierwotnego lub wtórnego decyduje właściwie jedna kwestia. Czy chcemy kupić mieszkanie jak najszybciej. Jeśli potrzebujemy mieszkania szybko to rynek pierwotny właściwie odpada. Obecnie w nowych inwestycjach większość mieszkań sprzedaje się na etapie „dziury w ziemi” i od momentu decyzji o zakupie i wpłaty pierwszej raty do chwili wprowadzenia się mija co najmniej rok, a zwykle około dwóch lat. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy natrafimy na okazję, np.

konstrukcje żelbetowe Inwestycje deweloperskie w Poznaniu http://jandach-poznan.pl/inwestycje-deweloperskie deweloper Jandach

ostatnie niesprzedane mieszkanie z inwestycji, która się właśnie kończy, ale jest to sytuacja niezwykle rzadka. Jeśli zależy nam na czasie, pozostaje nam właściwie tylko i wyłącznie opcja rynku wtórnego. Zaletami rynku pierwotnego są między innymi: mieszkania dalej od centrum (jeśli zależy nam na ciszy), oraz nowsze technologie budowy. Są one jednak często budowane w takich miejscach, gdzie pozostała infrastruktura (sklepy, parkingi) również jest w fazie budowy. W przypadku rynku wtórnego widzimy dokładnie co kupujemy, możemy się do nich praktycznie od razu wprowadzić, a także mamy mniej formalności do załatwiania.