Rozstępy – małe pęknięcia i kreski

Rozstępy to kolejny przykład defektu estetycznego, pojawiającego się na naszej skórze, właściwie do końca nie wiadomo skąd się wzięły. Czynników do ich nasilania i powstawania jest naprawdę dużo i dlatego metoda walki z rozstępami jest naprawdę trudna. W przypadku młodych zmian, szybko zaobserwowanych, które nie są liczne, a ich barwa jest jasno różowa można sobie z nimi bez problemu poradzić. Problem pojawia się w sytuacji, gdy właściwie nie wiemy, kiedy powstały, a ich biało- szara barwa, może świadczyć, że było to naprawdę dawno.

Niestety i to trzeba szczerze przyznać, nie da się na dzisiejsze czasy w stu procentach usunąć te nieestetyczne kreski. Można by powiedzieć, w takim razie nie ruszajmy ich skoro i tak zostaną. Jednak, gdy występują one w widocznych miejscach warto sobie pomóc. W takie sytuacji na pewno warto uzbroić się w cierpliwość, bo rozpoczęta walka może potrwać.

Metody działania są rożne i polegają na łączonych terapiach, niekiedy nawet na zasadzie prób i błędów. Dobre efekty obserwuje się stosując połączenie zabiegów złuszczających, laserowych, fal radiowych pielęgnacją kosmetyczną oraz kuracją domową. Dobre właściwości ma zastosowanie po naświetlaniu laserem biostymulacyjnym wykazuje stosowanie masek w postaci płatów kolagenowych. Jeżeli po pierwszym zabiegu widać jakąkolwiek zmianę, jest nadzieja, że poradzimy sobie z tym problemem.

Działanie kosmetyczne wykazuje również masowanie tego obszaru, dlatego zaleca się nakładanie kremu ruchem masującym.  .