Promocje w sklepach

Prawdopodobnie nie ma równie skutecznego sposobu na przyciągnięcie klientów niż promocja. Trend ten jest powszechnie stosowany w niemal wszystkich sklepach. Klienci uważają, że dzięki promocjom nabędą określone produkty w niższej cenie. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Okazuje się, że niekoniecznie, ponieważ specjaliści zajmujący się marketingiem i reklamą, dobrze wiedzą, jak wykorzystać zainteresowanie konsumentów.

Jednym z popularniejszych trików jest hasło „30% więcej produktu w tej samej cenie”. Konsument sięga wówczas po ten produkt, nie wiedząc, że tego produktu wcale nie musi być więcej. Zazwyczaj powiększone jest jedynie opakowanie. Z kolei samego produktu jest tyle samo, a nawet mniej niż w mniejszym odpowiedniku.

obsługujemy projekty obcojęzyczne obsługa projektów obcojęzycznych obsługujemy projekty Naklejki na słoiki https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/29-naklejki-na-sloiki Drukarnia Booklet

Niekiedy promocja dotyczy ceny, lecz nawet wtedy trzeba zachować czujność. Okazuje się bowiem, że przed wspomnianą promocją, specjaliści ds. marketingu mogą sztucznie zawyżyć cenę, by na czas promocji obniżyć ją do poprzedniej kwoty. O tym, że jest to nieetyczne działanie, nie trzeba nikogo przekonywać.