Pałac Idealny

Jedną z najdziwniejszych budowli świata można odnaleźć we wschodniej Francji. Pałac Idealny, bo o tej budowli właśnie mowa, znajduje się w dolinie rzeki Galaure, położonej nad miejscowością Hauterives. Obiekt został wybudowany własnoręcznie przez miejscowego listonosza.

Miało to miejsce na przełomie XIX i XX wieku. Pałac Idealny stanowi intrygujący przykład prymitywizmu w architekturze. Budowa tego obiektu trwała przez około trzydzieści trzy lata.

Cechą charakterystyczną budowli jest niesamowita spontaniczność, wynikająca wyłącznie z instynktownej twórczości. Konstrukcja została stworzona z kamieni. Jej długość wynosi 23 metry, zaś szerokość 12 metrów.

Jeśli natomiast chodzi o wysokość budynku, to w niektórych miejscach przekracza ona nawet 10 metrów. Pałac jest swoistą mieszanką różnych inspiracji. Widać w nim zarówno nawiązania do motywów z biblii jak i do mitologii greckiej czy hinduskiej.

Pałac Idealny został wpisany na listę zabytków i objęto go ochroną. Aktualnie stanowi on jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych regionu.

Profesjonalny architekt Poznań może sprzedać Ci od razu gotowy projekt.