Ogłoszenia sprzedaży mieszkań – wierzyć czy nie wierzyć?

Poszukiwania mieszkania w obecnym czasie najczęściej rozgrywają się w Internecie. Ludzie sprawdzają oferty, zamieszczane w Sieci, bo tak jest najprościej.

Serwisy gwarantują też możliwość zamieszczenia zdjęć, które mogą spokojnie oglądać potencjalni nabywcy. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystko jest dokładnie takie, jak właściciel przedstawił to w ogłoszeniu.

Bardzo często mieszkania są opisywane jako lokale w bardzo dogodnej, zielonej okolicy, choć tak naprawdę przed blokiem znajdują się jedynie dwa, może trzy krzaczki. Właściciele lubią też twierdzić, że centrum jest zlokalizowane bliżej niż w rzeczywistości, a przystanki autobusowe, umieszczone podobno w ścisłym sąsiedztwie, umożliwiają połączenie z każdym krańcem miasta.

Sprzedający naciągają też oferowany przez nich standard. Z reguły nie chcą przyznać, że blok, w którym znajduje się mieszkanie, został wykonany z wielkiej płyty, gdyż to źle się kojarzy.

Najlepiej więc już na miejscu wszystko dokładnie sprawdzić samemu, przejść się po okolicy i sprawdzić prawdziwe odległości do konkretnych obiektów.

ul. Palacza 104, 60-274 Poznań zarządca nieruchomości poznań FALO NIERUCHOMOŚCI