Narzędzia do sprzedaży

Sprzedaż nigdy wcześniej nie była tak prosta jak i trudna zarazem. Mamy więcej narzędzi do sprzedaży, możemy globalnie zaistnieć na rynku, otworzyć wiele kanałów budujących źródło dochodu, będąc jednocześnie niezauważonym w morzu takich samych usług lub produktów. Kiedyś chodziliśmy do sklepu i już. Jak nie było tego, co potrzebujemy, szliśmy do następnego i zazwyczaj dokonywaliśmy zakupu.

Teraz nie wychodząc z domu możemy przeglądać tysiące ofert. Musimy zdać sobie sprawę, że teraz klienci kupują więcej towarów online niż kiedykolwiek wcześniej. Oczekują prostego i szybkiego zakupu niezależnie od tego, czy surfują w telefonie w autobusie, z tabletem na kanapie lub na pececie stacjonarnym z biurka. Musisz zatem mieć nie tylko konkurencyjne ceny, ale i oferować elastyczne metody dostawy.

www.holo.pl Naklejki mogą pełnić przeróżne funkcje, popularne są np. naklejki informacyjne oraz ostrzegawcze i reklamowe

Obsługa klienta musi być na najwyższym poziomie zarówno przed, jak i po zakupie. Zanim przejdziemy do narzędzi wykorzystywanych w sprzedaży, warto zwrócić uwagę, że czasem nie techniczne rozwiązania, a zwyczajna troska o klienta może być najlepszym z narzędzi jakie mamy w ręku. Ogromnym błędem jest brak budowania zaufania. Klienta trzeba jasno poinformować, dlaczego powinien wybrać nasz sklep czy usługę i zasygnalizować, że wszystko można zwrócić lub naprawić, kiedy coś pójdzie nie tak jak powinno.

Rozwiązania tuż obok Narzędzia poprawiające sprzedaż masz właściwie w zasięgu ręki, jedyne co musisz zrobić to zacząć ich używać. Po pierwsze upewnij się, że masz dobre i wyczerpujące informacje na stronach produktu. Pamiętaj, że Google faworyzuje dobre treści, dając darmowy ruch do sklepu internetowego. Nie bój się skorzystać z następnego narzędzia jakie oferuje wyszukiwarka.

Wdrożenie Google Analytics to podstawa. Banery reklamowe, które automatycznie po kliknięciu przenoszą klienta na stronę jak i dobre wyszukiwanie wewnętrzne to kolejne narzędzia zwiększające sprzedaż. Pamiętaj, że banery zwiększają świadomość marki. Kolejnym narzędziem, które z pewnością zaliczyć można do skutecznych to uruchomienie programu partnerskiego.

Owszem, wiąże się to z wypłacaniem prowizji dla uczestników programu, ale to oni właśnie dostarczą ruch i zwiększą znacznie sprzedaż. To co jeszcze kilka lat temu mogło nam się wydawać zbędne, teraz stanowi normę. Zwróć uwagę również na jasne informacje o wysyłce, zwrotach i płatnościach, do tego możesz wykorzystać narzędzia dostępne na stronie, jednocześnie ukrywając menu i linki, które mogą prowadzić użytkownika do rezygnacji z procesu zakupu.

www.kreciarobota.com.pl