Można nagrywać obraz i dźwięk

Zazwyczaj kiedy myślimy o monitoringu, to przeważnie myślimy o obrazie. O tym, że kamery mają nagrywać wszystko to co dzieje się dookoła nich, mają oferować nam obraz wysokiej jakości i jednocześnie mają być odpowiednio dostosowane do swoich zadań, w zależności od tego czy chcemy je zamontować na zewnątrz czy w środku. Jednak warto wiedzieć, że jeśli tylko taka jest nasza wola, to wybierając odpowiednie kamery, będziemy mogli nagrywać nie tylko obraz, ale również dźwięk, a takie rozwiązanie w wielu sytuacjach może być bardzo przydatne.

Gdzie się sprawdzi?

Zastanawiamy się, gdzie może sprawdzić się monitoring, dzięki któremu będziemy mogli rejestrować nie tylko obraz, ale i dźwięk? Świetnie nada się wszędzie tam, gdzie znajduje się recepcja, gdzie odbywają się rozmowy na pozycji sprzedawca – klient. Jeśli zdecydujemy się na taki monitoring, to będziemy mogli pokazać nie tylko to co się działo, co mogą zarejestrować oczy. Ale także będziemy mogli przedstawić słowa, które wówczas padły.

Może się wówczas okazać, że dzięki takiemu rozwiązaniu, będziemy mogli udowodnić, że to klient wszczął kłótnię, albo że spełniliśmy swoją obietnicę, choć klient uważa inaczej. Coraz częściej z takiego nagrywania obrazu i dźwięku korzysta się również w przychodniach lekarskich.

To ciekawe rozwiązanie

Warto zastanowić się nad tym, czy nie powinniśmy u nas skorzystać z takich możliwości.

Nidy nie wiadomo kiedy może nam się przydać fakt, że jednocześnie nagrywaliśmy obraz i dźwięk. Co więcej, odpowiedni sprzęt, który nam w tym pomoże, wcale nie jest dużo droższy od tego, który nagrywa sam obraz. A będziemy z niego korzystać przez wiele kolejnych lat, więc taki wydatek rozłożony na ten czas, wcale nie będzie aż taki duży.

Powinniśmy się dokładnie przyjrzeć różnym możliwościom, jakie oferowane są nam przez monitoring. Może się wówczas okazać, że będziemy mogli skorzystać z takich opcji, o których początkowo nawet nie mieliśmy pojęcia, a więc też ich nie braliśmy pod uwagę. A jednak mogą się one u nas przydać.