Medal niejedno ma imię

O ile wręczanie medali w postaci zawieszenia ich na szyi zwycięzcy stało się bardzo popularną metodą wyróżnienia, to wszelkie ich modyfikacje spotykają się niekiedy z krytyką, a wręcz z oburzeniem. Bo przecież medal to medal, więc nie powinno się go zmieniać.

Jednak jak wiadomo wszystko potrafi się nudzić, a ciągle te same umieszczone na wstęgach krążki nie wzbudzają już takich emocji, jak kiedyś. Jednak, aby uniknąć zupełnego odsunięcia medali na drugi plan, coraz częściej stosuje się ich nowsze lepsze formy.

Jedną z nich jest niewątpliwie umieszczenie medali w specjalnym etui bez konieczności mocowania go na wstążce, a tym samym wieszania go na zawodnikach. Te małe pudełeczka, kryją w sobie niejedną tajemnicę i potrafią opowiedzieć historię na temat zdobytej nagrody i zawodów.

Poprzez możliwość umieszczenia na nich grawerowanego napisu z dokładną datą, nazwą zawodów, miejscem oraz innych cennych informacji, które nie zmieszczą się na małym medalu. To również wygodny sposób przechowywania tych cennych nagród.