Kupowanie mieszkania pod wynajem

Przyjęło się, że mieszkanie kupuje się dla siebie, aby w nim żyć, a potem przekazać rodzinie. Niektórzy jednak decydują się na nabycie lokalu, by później wynajmować go innym.

Jest to całkiem opłacalna inwestycja, choć nie da się ukryć, że wiąże się również ze sporym ryzykiem. Warto dobrze przemyśleć wszelkie ewentualności, by później nie żałować.

Najbardziej opłacalną nieruchomością będzie mieszkanie, zlokalizowane w atrakcyjnym miejscu. Dużą popularnością cieszą się bowiem lokale, znajdujące się w centrum lub w pobliżu uczęszczanych uczelni wyższych.

Vivartis Nieruchomości mieszkania na sprzedaż Poznań ul. Wilczak 20, winogrady

Najchętniej wynajmują je wówczas studenci bądź młode małżeństwa, potrzebujące bliskości dużych sklepów. Osoby, kupujące mieszkania na wynajem, powinny też zwrócić uwagę na stan mieszkania.

Oczywiście, można sobie pozwolić na drobny remont, jednak warto pamiętać, że im lepiej lokal wygląda, tym więcej będzie na niego chętnych. Sporym plusem okaże się też dobry stan budynku, w którym mieści się nieruchomość (nie musi być nowy, ale przynajmniej po przejściu odpowiedniej renowacji – nikt przecież nie chce trafić w sam środek remontu).