Kosmetyka estetyczna – całościowa pielęgnacja

Dbanie o swój wygląd oraz walka z niedoskonałościami cery to cel wszystkich zabiegów zarówno medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej oraz kosmetologii estetycznej. O ile w pierwszych dwóch przypadkach to działanie odbywa się tylko i wyłącznie na konkretnym jednym działaniu, dokładnie w miejscu występowania problemów, to w przypadku kosmetycznych zabiegów jest nieco inaczej.

Jeżeli decydujemy się na wykonanie zabiegu przecwizmarszczkowego, a główne zmiany znajdują się w obrębie owalu twarzy to kosmetyczka nie będzie wykonywała zabiegu tylko na tej powierzchni. Otóż kosmetologia estetyczna gwarantuje połączenie zastosowania nowoczesnych technologii wraz z zastosowaniem pełnego zabiegu pielęgnacyjnego na twarz, okolice oczu, szyje oraz dekolt.

Każdy zabieg rozpoczyna się od demakijażu oraz tonizacji. Następnie, jeżeli nie wykonuje się mikrodermabrazji wykonuje się peeling dobrany do rodzaju cery.

Po jego zmyciu przechodzi się do wykonania wybranej metody zabiegowej, która zazwyczaj obejmuje całą twarz w ramach profilaktyki i przeciwdziałaniu starzeniu się skóry. Po zakończonej terapii następuje dalszy proces pielęgnacji skóry w postaci nałożenia serum oraz wykonaniu intensywnego masażu twarzy.

Na zakończenie nakłada się specjalną maseczkę w różnych formach od kremowej, gumowej, do intensywnie liftingującej gipsowej postaci. Takie połączenie metod to bardzo dobre ogólne działanie, wpływające na regenerację i pielęgnacje całej twarzy podczas jednego zabiegu.