Kosmetolog, a kosmetyczka

Jeszcze nie tak dawno gabinet kosmetyczny składał się z fotela, wapozonu, stolika do manicure oraz kilku serii kosmetyków. Dzisiaj wygląda to zupełnie inaczej.

Przede wszystkim osoba zajmująca się kosmetyką, ma możliwości uzyskania tytułu magistra, stąd też stosunkowo nowe określenie kosmetolog. Tym samym gabinet prowadzony przez taką osobę będzie gabinetem kosmetologicznym, co pozwala potencjalnym klientom stwierdzić, że jest to profesjonalny gabinet, a pracownice posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie.

Dzisiejszy kosmetolog, ma również o wiele więcej możliwości, w postaci stosowania innowacyjnych kosmetyków oraz specjalistycznych sprzętów. W związku z powyższym w ofercie gabinetów kosmetycznych znajdziemy bardziej ukierunkowane zabiegi na wszelkie niedoskonałości zarówno w obrębie twarzy, jak i ciała.

W zakres oferowanych usług pani kosmetolog, wchodzą wszelkie zabiegi przeciwzmarczkowe, rozjaśniające przebarwienia, zamykające naczynia krwionośne, usuwające cellulit, czy zmniejszające blizny. Jednak stosowane do tego celu preparaty posiadają wysokie stężania składników aktywnych, dzięki czemu są niezwykle skuteczne.

Kosmetolog posiada także uprawnienia do wykonywania tego typu zabiegów na profesjonalnym sprzęcie, który kiedyś był zarezerwowany tylko i wyłącznie dla dermatologów. Niestety nie ma możliwości wykonywania zabiegów, w których dochodzi do przerwania ciągłości skóry, co pozostaje nadal w zakresie działalność dermatologii i medycyny estetycznej.

 .

www.makabunda.pl