Jak się zachować po zabiegu?

Wstrzyknięcie botoksu nie jest inwazyjne i nie naraża pacjenta na dłuższy pobyt w gabinecie lub klinice. Całość odbywa się w ciągu kilku minut i po wyjściu od lekarza możemy spokojnie wrócić do codziennych obowiązków.

Jest to motywowane specyfiką botoksu i jego działaniem na mięśnie naszej twarzy. Zdecydowanie zaleca się, by zabieg wykonać rano, a nie popołudniu lub wieczorem.

Dlaczego? Zaraz po wstrzyknięciu w określone miejsce toksyna pozostaje płynna i musi się odpowiednio „ułożyć” w strukturze tkanki. Wykonując gwałtowne ruchy, a także pochylając się lub kładąc na łóżku zwiększamy ryzyko samoistnego przemieszczenia się preparatu w inne miejsce, a co za tym idzie – unieruchomienie nie tych mięśni, co trzeba.

Stąd specjaliści zdecydowanie odradzają ćwiczenia fizyczne w dniu zabiegu. Najlepiej możliwie długo pozostawać w pozycji pionowej.

Wówczas ryzyko niewłaściwego oddziaływania botuliny jest zmniejszone do minimum. Informację o tym powinien otrzymać każdy pacjent i rzecz jasna stosować się ściśle do zaleceń lekarza.

www.dobermann-adoracja.pl