Jak dobrać makijaż do typu urody?

Każda kobieta wie,że makijaż dobrze dobrany może zdziałać cuda. Sprawne wykonanie makijażu sprawi, że nasza twarz będzie wygląda lepiej, bowiem podkreślimy naszą urodę. Warto jednak wiedzieć, że wpadki makijażowe zdarzają się każdemu.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest to, że źle dobieramy koloru produktów, za pomocą których będziemy wykonywać makijaż. Należy wiedzieć, że kosmetyki kolorowe należy wybierać zgodnie z typem naszej urody. Przede wszystkim warto zwrócić uwagą na kolor podkładu, ma on zakryć nasze niedoskonałości skóry i wyrównać jej koloryt.

Dobrze dobrany odcień podkładu to klucz do sukcesu. Warto, by był to odcień zgodny z barwą naszej cery. Ważne są tu tony, dla osób o typie urody lato czy zima musi być to ton chłodny, dla pozostałych typów urody odpowiednie będą tony ciepłe.

Kluczowy jest także wybór koloru cieni do powiek. Powinno się je wybierać tak, by pasowały do naszego typu urody. Warto zorientować się która kolorystyka będzie odpowiednia dla odpowiedniego typu urody.