Internet, jako źródło informacji

Jak już wspomniano wcześniej, Internet stanowi bogate źródło informacji, także o dostępnej ofercie mieszkaniowej. Każdy już z deweloperów oferujących na sprzedaż wybudowane przez siebie mieszkanie, zdaje sobie sprawę, iż jego obiekt musi znaleźć się w jego zasobach.

To pozwala na łatwe dotarcie do klienta, a co za tym idzie sfinalizowanie transakcji. W czasach przecież nie tak bardzo nam odległych, to prasowe ogłoszenia były podstawą wszelkiego rodzaju transakcji kupna sprzedaży mieszkań.

Ta na ich łamach zamieszczane były ogłoszenia, które docierały do klientów zainteresowanych tym tematem. Na dzień dzisiejszy prasa także stanowi źródło informacji, jednakże wyparta została po przez ogłoszenia internetowe.

Tematyczne dodatki lub też prasa fachowa są alternatywą, jednakże łatwość zamieszczenia ogłoszenia w formie elektronicznej a także niskie koszty z tym związane, wpływają na wybór właśnie tej formy i kanału docierania do klienta. Z punktu widzenia potencjalnego kupującego jest to wygodna opcja, gdyż w dogodnym czasie i miejscu może on zapoznawać się z zamieszczonymi propozycjami, poszukując tej wyjątkowej, przeznaczonej właśnie dla niego.

www.donmiko.it