Ile zarabia zarządca nieruchomości?

Zarządca nieruchomości to bardzo odpowiedzialny zawód – osoba pracująca na takim stanowisku często odpowiada na dużą część majątku właściciela budynku. Każdy błąd i nieuwaga w zarządzaniu może kosztować ją więc nie tylko posadę, ale także oszczędności. Mimo to nie brakuje osób chcących zarządzać nieruchomościami.

Powodem takiej sytuacji jest bez wątpienia atrakcyjność finansowa tego zawodu. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Narodowego Banku Polskiego, zarobki zarządcy nieruchomości wahają się w przedziale od 5500 do 9300 złotych. Najwyższe pensje, na jakie mogą liczyć zarządcy przekraczają nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Wszystko zależy oczywiście od ilości budynków, którymi zarządzają, a także od ich wielkości. Wynagrodzenie zarządcy nieruchomości wyznaczane jest bowiem często na podstawie liczby metrów kwadratowych, jaką odznacza się nieruchomość. Zazwyczaj wynosi ono od 60 groszy do nawet złotówki za metr kwadratowy.

Łatwo wówczas policzyć, że obsługa 10000 m2, nawet przy najniższej stawce daje już pensję w wysokości 6 tysięcy złotych.

Prapa