Czym słodzić, kiedy ciężko o cukier

Cukrzyca zwykle wiąże się z koniecznością ograniczenia spożywania cukru. Jest to jednak bardzo trudne, gdy człowiek przez całe życie przyzwyczajony jest do słodzenia kawy, herbaty, dodawania cukru do pieczenia i do przekąsek.

Istnieje na szczęście wiele zamienników cukru, które mogą uratować przyzwyczajonych do słodzenia diabetyków. Przede wszystkim diabetykom do słodzenia może służyć różnego rodzaju fruktoza, czyli cukier owocowy o słodkim smaku.

To naturalny środek, który doskonale nadaje się do zastąpienia tradycyjnego cukru, a ponadto może przysłużyć stabilizacji jego poziomu krwi, przez co przysłuży się także zdrowiu. Kolejny środek to Ksylitol, czyli naturalny słodzik produkowany z kory brzozy, który nadaje się do słodzenia zarówno pod względem smaku, jak i nawet barwy.

Do wyboru mamy również naturalne słodziki – w tabletkach, w płynie, a także cukier trzcinowy, który jest nie tylko smaczny, ale także zdrowy. Bardzo ciekawym, a zarazem smacznym pomysłem jest płynna czekolada gorzka lub różnego rodzaju syropy, na przykład z miodu, ale bez dodatku cukru.