Co kryje w sobie skrót SPA?

W dzisiejszym świecie zapanowała moda, aby żyć zdrowo, wyglądać pięknie i o siebie dbać. Dieta, ćwiczenia ruchowe i zabiegi SPA stają się dla wielu trzema najważniejszymi zasadami, którymi należy kierować się w życiu, aby cieszyć się szczęściem i poczuciem spełnienia.

Jednak czy na pewno wiemy, czym tak naprawdę jest SPA? SPA to skrót, który powstał z łacińskiego zwrotu „sanus per aquam”, który oznacza „zdrowie dzięki wodzie”. Nie trudno się więc domyślić, że cały sekret ukojenia, uczucie relaksu i gotowości do podjęcia nowych działań tkwi więc właśnie w jednym skrócie SPA, pod którym rozumiemy zgromadzone w jednym miejscu gabinety kosmetyczne, sauny i kąpieliska.

Udając się do SPA możemy więc zadbać zarówno o ciało, jak i duszę. Oddać się ćwiczeniom, masażom i zabiegom pobudzającym zmysły oraz modelującym naszą sylwetkę.

SPA to tak naprawdę sposób na zdrowie, urodę i dobre samopoczucie ukryty w trzech literach. Warto więc pozwolić sobie na wizytę w kompleksie SPA, bo nigdy wcześniej przepis na ukojenie ciała i duszy nie był aż tak prosty.